Projekto aprašymas

Projekto aprašymas

Skaudvilė – šeimos laisvalaikio oazė

Šeimos, miesto gyventojai ir svečiai, vaikai ir suaugusieji laisvalaikį leis naujose, saugiose žaidimų ir aktyvaus laisvalaikio zonose, ugdys fizines, pažintines, emocines ir psichines galias.
Projekto vieta
Skaudvilės miestas
Projekto vertė
60 000 Eur
Projekto tikslas

Tikslas – įrengti išskirtinę atvirą laisvalaikio zoną, skirtą visiems bendruomenės nariams, vaikams ir visai šeimai, sveikam ir kultūringam laiko praleidimui prie Skaudvilės kultūros namų, Skaudvilės atviros jaunimo erdvės ir pušyne link Skaudvilės tvenkinio poilsiavietės, sukuriant palankią aplinką ir gerinant jų gyvenimo kokybę. Tikslinė grupė – šeimos, visi miesto gyventojai ir svečiai.

Projekto nauda

Rezultatai – bus įrengta šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė, lauko batutas, lauko treniruokliai tėvams / seneliams / globėjams, pojūčių takas, išmanusis suolelis, patogūs poilsiui suoleliai su atrama, lauko stalo teniso stalas, lauko šachmatų aikštelė, knygų namelis (atvira erdvė gyventojams mainytis knygomis), dviračių remonto stotelė, diskgolfo parko išplėtimas (šiai dienai yra įrengti 9 krepšiai) ir aikštelių šalia diskgolfo krepšių įrengimas, lauko ekspozicijų stendai. Šeimos, miesto gyventojai ir svečiai, vaikai ir suaugusieji laisvalaikį leis naujose, saugiose žaidimų ir aktyvaus laisvalaikio zonose, ugdys fizines, pažintines, emocines ir psichines galias. Šių poilsio zonų nauda bus akivaizdi skatinant šeimos narių tarpusavio bendravimą, kūrybiškumą, fizinį ir psichologinį sveikatinimąsi, judumą, nes šios erdvės susijungs su Skaudvilės tvenkinio poilsiaviete ir garantuos kelių valandų aktyvų pasibuvimą viso rajono gyventojams ir svečiams Skaudvilėje.

Ši erdvė taip pat galės būti ir ugdymo programos dalis, nes bus galimybė užsiėmimus vesti lauke. Nėra abejonių, kad ir mokytojams, darželinukams, ikimokyklinukams ir mokiniams patiks tai, kad judriuosius užsiėmimus bus galima vesti už klasės ribų.

Ši laisvalaikio erdvė padės šeimų nariams atsitraukti nuo socialinių tinklų, nes skatins atrasti naujas veiklas: mažieji galės žaisti modernioje žaidimų aikštelėje, lauko batute, jaunimas ir vyresnieji išbandys rankos taiklumą diskgolfo trasoje, žais lauko stalo tenisą, senjorai – šachmatais ar tiesiog pasėdės pušies pavėsyje ant suolelio susipažindami su istorinėmis Skaudvilės asmenybėmis, grožėdamiesi pušynu ir kvėpuodami grynu oru išbandys pojūčių taką. Ši erdvė kiekvieną įtrauks į veiklas, kurios ne tik bus patrauklios visiems, bet ir atspindės atskiro individo poreikius. Mažieji pajudės, pažais, susiras naujų draugų, o suaugusieji bendraus – tip stiprės ne tik kaimynystės ryšiai, bet vietos bendruomenės ir rajono gyventojų sutelktumas.

Šis projektas galės būti pavyzdžiu Tauragės rajono gyventojams, kaip aktyvinti vaikų socialinę integraciją, senjorų įveiklinimą bei gražios aplinkos kūrimą.

Projekto fotografijos

photo 1
photo 2
photo 3

Projekto vieta

Skaudvilės miestas – erdvės prie Skaudvilės kultūros namų, Skaudvilės atviros jaunimo erdvės ir pušynas link Skaudvilės
Idėjų bankas