Projekto aprašymas

Projekto aprašymas

Jaunas ir sveikas

Tikslas – įrengti vaikų lauko žaidimų ir sporto aikštelę . Tikslinė grupė – visiems kaimo vaikams bei atvykstantiems svečiams.
Projekto vieta
Eidintų k, Santakų g, Tauragės r.
Projekto vertė
20 000 Eur
Projekto tikslas

Tikslas –  įrengti vaikų lauko žaidimų ir sporto aikštelę . Tikslinė grupė – visiems kaimo  vaikams bei  atvykstantiems svečiams.

Projekto nauda

Kaip teigia Marija Montessori, judesys yra asmenybės vystymosi pagrindas. Fizinis neveiklumas sumenkina ir protinį pajėgumą. Kai kūnas yra neveiklus, sustingsta ir protas – tampa abejingas, tingus. Todėl reikėtų ne stabdyti vaiko judesius, bet sudaryti palankias sąlygas laisvai ir prasmingai reikštis. Judesio ribojimas sukelia fizines, psichines, nervų ir kitokias ligas, šiuo metu ir nutukimą. Fizinis aktyvumas visapusiškai stiprina vaiko organizmą ir sveikatą.

Mokslininkų tyrimai įrodė, kad vaikui augant yra tam tikri laikotarpiai vieniems ar kitiems poreikiams, susidomėjimui atsirasti. Jei vaikas su tuo nesusiduria ar yra slopinamas jo poreikis, toks kaip judėti, vėliau jis jau nesugeba atitinkamai veikti arba užpildyti susiformavusią spragą yra daug sunkiau. Kai mes manome, kad sportuoti vaikas yra dar per mažas, ima formuotis ilgalaikis organizmui nepalankus stereotipas. Vaikas nuo mažumės įpranta prie komforto, nejudraus gyvenimo būdo. Tai vėliau turi įtakos vaiko nenorui domėtis aplinka, mokytis. Kad taip nenutiktų, mūsų pareiga skatinti vaikus (nepamirštant ir jų tėvų) nuo mažų dienų pamilti sportą. Kaip žinia, vaikai auga semdamiesi patirties iš artimiausios aplinkos, tai yra šeimos, vėliau ikimokyklinio ugdymo įstaigos, mokyklos, kiemo. Todėl būtina, kad vaikas artimiausioje aplinkoje matytų sportuojančius žmones ir mėgintų juos mėgdžioti, o vėliau ir tikslingai sportuoti.

Visus metus reikia skirti didelį dėmesį vaikų sveikatai, sveikatos kompetencijos ugdymui. Siekti, kad vaikas pajustų, suprastų ir įsitikintų, kad sportavimas suteikia naudos žmogaus sveikatai, gerina tarpusavio santykius, suteikia daug džiaugsmo, pasitikėjimo savo gebėjimais.

Projekto fotografijos

photo 1

Projekto vieta

Eidintų k, Santakų g, Tauragės raj.
Idėjų bankas